Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Гуменик Ілля Львович

Завідував кафедрою з 1996 по 2015 р.

Ілля Львович народився у 1939 році у м. Дніпропетровську. У 1961 р. закінчив шахтобудівельний факультет Дніпропетровського гірничого інституту (нині – Національний гірничий університет).

Після закінчення вузу працював на шахті «Південна» РУ ім. Ілліча тресту «Дзержинськруда» (м. Кривий Ріг) гірничим майстром. У 1962 р. влаштувався на кафедру відкритих гірничих робіт на посаду інженера, ст. інженера, потім працював ст. науковим співробітником. У 1971 р. він захистив кандидатську дисертацію.

З 1977 р. був призначений завідувачем «Проблемної лабораторії комплексного освоєння родовищ корисних копалин України» під керівництвом професора М. Г. Новожилова. В рамках проблемної лабораторії під його керівництвом сформувався новий науковий напрям зі створення теоретичних основ управління, розробки і споживання супутніх корисних копалин на кар'єрах при комплексному освоєнні родовищ мінеральної сировини.

Комплексне освоєння родовищ кар'єрами базувалося на оптимальних рішеннях з технології селективного виймання супутніх корисних копалин і формування з них техногенних родовищ, розробки організаційного механізму екологічного управління використанням і розміщенням основної і супутньої мінеральної сировини з пріоритетним споживанням останнього.

У 1994 р. захистив докторську дисертацію. В 1996 р. одержав атестат професора.

Займаючи посаду завідувача кафедри відкритих гірничих робіт проф. І.Л. Гуменик активно виконував навчально-методичну роботу. Як член науково-методичної комісії Міністерства освіти і науки України брав участь у розробці стандартів вищої освіти за фахом «Гірництво».

Очолюючи кафедру, І.Л. Гуменик налагоджував тісні зв’язки з провідними закордонними вишами, такими як ТУ «Фрайберзька гірнича академія», Московський державний гірничий університет, Казахський національний технічний університет ім. К.І. Сатпаєва, Ахенський університет RWTH та ін.

І.Л. Гуменик – відомий фахівець у галузі системних досліджень з комплексного освоєння родовищ корисних копалин відкритими гірничими роботами, автор концепції переорієнтації мінеральної сировинної бази України на використання супутніх корисних копалин, ним також обґрунтована та розроблена технологія цілеспрямованого формування техногенних родовищ. Під його керівництвом та при безпосередній участі за останні 30 років виконані важливі дослідження щодо вирішення актуальних проблем розробки екологічно чистих та високопродуктивних технологій комплексного освоєння родовищ України.

За свої наукові досягнення Ілля Львович був нагороджений почесним званням «Відмінник освіти України» та почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, знаками «Шахтарська слава» трьох ступенів, знаком «Шахтарська доблесть» ІІІ ступеню, нагрудним знаком «Петро Могила», а також почесною відзнакою голови Дніпропетровської обласної ради. У 2013 році йому було присуджено почесне звання «Заслужений професор НГУ».

Визнаючи заслуги в розвитку вітчизняної науки І.Л. Гуменик був обраний дійсним членом Української академії наук (1993) та Академії наук вищої школи України (1994), членом Української екологічної академії наук (1995), членом кореспондентом Гірничої академії України (1995).

Автор більш ніж 300 наукових праць, у тому числі підручників, навчальних посібників, монографій та більш ніж 20 патентів. Частина з них надрукована в Росії, Німеччині, Польщі, Греції, Туреччині та ін. Керівник 9 захищених кандидатських дисертацій.


Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт